BLOG HEZKÉ ŠPERKY

Šperky ušly pořádný kus cesty, než se staly součástí našich životů.

Šperky jsou neodmyslitelným doplňkem našich běžných dní ale i slavnostních večerů... Od pradávna má člověk potřebu zdobit svoje tělo. První důkazy o nošení šperků pochází již z doby před více než 100 tisíci lety a jsou jimi například krásné provrtané mušle, perly, horniny, minerály, výrobky ze zvířecích rohů... Dochované úlomky šperků a různých korálků jsou neocenitelným materiálem pro archeology a historiky, kteří zkoumají kultury společností z dávných dějin lidstva. Šperky sloužily jako amulety, zdůrazňovaly společenské postavení, fungovaly také jako platidlo při obchodování. Nošení šperků z pouze estetických důvodů se však začalo rozvíjet až v 19. století. Korálky, perly se začínají objevovat také na šatech, které jsou jimi bohatě zdobeny. V Evropě postupně vzniká mnoho center pro výrobu korálků a rozvíjí se výroba hotových šperků. V Čechách a na Moravě se například usídlili brusiči granátů, v Jablonci nad Nisou vznikají sklářské hutě. Historie celosvětově známé společnosti Swarovski se začala psát v roce 1862, kdy se Daniel Swarovski vyučil v Jiřetíně pod Bukovou (nedaleko Jablonce nad Nisou) uměleckým pasířem. Dnes tedy máme bohatý výběr šperků z drahých kovů, ale i široký výběr krásné a kvalitní bižuterie nejrozličnějších materiálů a barev.

Jak vybrat ten správný šperk?

Při výběru šperku je potřeba zvážit hned několik kritérií. Máme pro Vás pár tipů...

  • Jaký zvolit materiál? Chceme šperk ze zlata, stříbra, oceli nebo raději módní bižuterii (slitina)..?
  • Komu je šperk určen...? Nakupujete pro sebe? Partnerce, mamince, sestře, dcerce, kolegyni, babičce, kamarádce?
  • K jaké příležitosti...? Pro každodenní nošení? Do zaměstnání? Na svatbu? Na párty?

I při výběru materiálu se řiďte vlastními pocity a zkušenostmi, snášenlivostí a citlivostí na jednotlivé kovy a osobností nositelky/nositele.

Vybrat totiž můžeme výrazný ohromující náhrdelník na zajímavý ples (spíše pro výraznou osobnost, extrovertní typ, ráda poutá pozornost nebo si to situace a příležitost žádá), ale také...například decentní náhrdelník k dennímu nošení (pro jemnější typy žen, nechtějí až tak moc poutat pohledy ostatních, chtějí působit přirozeně a zároveň se líbit).

Některé ženy milují visací náušnice, které opticky prodlouží naši tvář, jiné zbožňují jemnější pecičky, které rozsvítí obličej a některé ženy nosí nadčasové kroužky, klasika, která nikdy nezklame.

Jsou zaměstnání, kde se nedoporučuje nosit žádné šperky. O to více si je užívejte ve volném čase! Na procházku s rodinou, na kávu s kamarádkou, na firemní večírek...Buďte originální, jedinečná a ozdobte své zápěstí elegantním náramkem, dekolt krásným přívěskem na řetízku, nasaďte nevšední náušnice! Šperk by měl ladit s osobností člověka, který jej bude nosit, měl by důstojně podtrhnout přirozenou krásu, rozjasnit tvář a doladit celkový outfit. Nejlépe se budete cítit v tom, co se líbí Vám samotné a poté budete přímo zářit!

Ze zkušenosti z prodeje můžeme doporučit, nebojte se, netradičních odstínů barev! Při rozhovorech se zákazníky často slýcháváme, že je všude mnoho černé a bílé ale málo ostatních veselejších barev. Barevné šperky v zářivých barvách? Klidně! Jen je doplňte tlumenějšími tóny oblečení. Sladit je můžete s kabelkou, rtěnkou nebo lakem na nehty. Mít na výběr z několika barev a typů šperků není hřích! K nám ženám vkusné doplňky prostě patří a velmi nám sluší.

Dobrým vodítkem může být barva očí a někdy i vlasů. Není to pravidlo nad všechny pravidla, ale modrým očím opravdu sluší šperky laděné do modré a také do růžové, zejména náušnice a přívěsek na řetízku (protože jsou blízko očím). A černovláska s náušnicemi s červeným kamínkem se v davu určitě neztratí. Neplatí však, že pro určité barvy vlasů se hodí jen určité tipy barevných šperků. Myslím si, jak jsem uvedla výše, více záleží na vkusu a osobnosti člověka a na tom, jak se v daném šperku cítí. Noste především to, co se líbí Vám a našimi postřehy se můžete nechat inspirovat.

Při nákupu dárku pro někoho jiného ale myslete na to, že nekupujete šperk pro sebe (nekupujte jen to, co se líbí Vám), ale zkuste se vžít do pocitů osoby, které je šperk určen. Než vyrazíte na nákup, zkuste se informovat nebo porozhlédnout, jaké šperky se dané osobě líbí, jaký styl má ráda. Uvidíte, že pak všechno půjde mnohem lépe :-). Stříbrné náušnice, náramky, přívěsky, náhrdelníky ale i stříbrné soupravy naleznete na stránkách našeho obchodu www.hezkesperky.cz.

V případě dotazů jsme Vám k dispozici! Velmi rádi Vám pomůžeme s výběrem šperku v našem obchodě!

Hezké dny Vám přejí

Hezké šperky.

 

https://www.hezkesperky.cz/stribrne-nausnice/

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...